Warianty cegieł

Cegły EDER zapewniają zdrowy klimat w pomieszczeniach, komfortowe mieszkanie i dają poczucie, że dom został zbudowany w naturalny sposób. Natura wie, co robi. Idąc za jej przykładem, stale udoskonalamy nasze produkty.

Ściany zewnętrzne z pustaków XP można wymurować szybko w ciągu jednego etapu roboczego. Tak wzniesiony, w 100%

ceramiczny mur osiąga najwyższe parametry izolacyjne bez konieczności stosowania dodatkowego ocieplenia. Pustaki szlifowane

idealnie nadają się do budowy domów jednorodzinnych.

WSZYSTKO ZGODNIE Z PLANEM

 

Pustaki szlifowane EDER są precyzyjnie oszlifowane z dołu i od góry, a do ich murowania stosuje się cienkowarstwową zaprawę murarską lub tradycyjną zaprawę cienkowarstwową. Pozwala to na oszczędność materiału i czasu pracy. W efekcie powstaje czysta, optymalnie izolowana termicznie ściana murowana.


Zasadniczo ściany zewnętrzne XP są jednowarstwowe, inaczej monolityczne. W przypadku monolitycznych ścian zewnętrznych, pustaki ceramiczne stanowią zarówno element nośny, jak i zapewniają izolację termiczną. Innowacyjna seria XP umożliwia budowę domów pasywnych i domów ze standardem efektywności energetycznej KfW bez dodatkowego ocieplenia.

OBRÓBKA Z WYKORZYSTANIEM ZAPRAWY CIENKOWARSTWOWEJ

 

Ze względu na znakomitą poprawę wszystkich istotnych parametrów, mur zewnętrzny klasy XP jest poddawany obróbce z wykorzystaniem zaprawy cienkowarstwowej. Zaprawa rozprowadzana jest przy tym jak deklujący pas między rzędami cegieł.

 

Zaprawa klejowa dostarczana przez EDER stanowi udoskonaloną wersję znanej zaprawy cienkowarstwowej. Jest polecana przez ekspertów budowlanych, instytuty badawcze i inżynierów konstruktorów i imponuje swoimi mocnymi stronami:

 

Zaprawa cienkowarstwowa:

  • rozkłada przenoszenie obciążenia z góry równomiernie na całą grubość ściany
  • łączy ze sobą dociskowo poszczególne warstwy cegieł
  • tworzy ciągłą wstęgę zaprawy, która uszczelnia komory cegieł
  • minimalizuje przenikanie wody do budynku w stanie surowym

ZALETY CEGIEŁ SZLIFOWANYCH

Cegły blokowe EDER są liderem w konwencjonalnym budownictwie jednowarstwowych konstrukcji murowanych.

Ściany zewnętrzne wymagają dodatkowej izolacji.

MUR TRADYCYJNY

 

Cegły blokowe EDER są produkowane tradycyjnie i nadają się do budowy ścian zewnętrznych. Zapewniają maksymalny komfort życia i najwyższe bezpieczeństwo monolitycznej konstrukcji murowanej i to dla wielu pokoleń! Cegły firmy EDER są produkowane w zakładzie firmy EDER we Freital, dostępne są we wszystkich typowych grubościach ścian i murowane są w sposób konwencjonalny.

 

DO  PRZEGLĄDU PRODUKTU