Rekomendacja budowlana

Rekomendacja produktu - dom wolnostojący, bliźniak i dom szeregowy
DO KAŻDEGO DOMU OPTYMALNA CEGŁA WE WŁAŚCIWYM CZASIE.
Rozwiązania ekonomiczne dla domów jednorodzinnych na podstawie
Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa

 

Ściany jednowarstwowe z pustaków EDER XP: Zgodnie z obowiązującymi wymogami ściany zewnętrzne muszą posiadać deklarowany współczynnik U-0,23 W/m2K. Od 2021 wartość ta będzie wynosiła U-0,20 W/m2K.


Pustaki EDER XP o wysokiej termoizolacyjności nie przekraczają tej wartości i tym samym umożliwiają korzystny sposób budowy pustaków jednowarstwowych. Mur powstaje w rekordowo krótkim czasie, dodatkowe ocieplenie zewnętrzne nie jest konieczne. Trwałe zadowolenie dla pokoleń to najwyższa wytrzymałość dzięki: najlepszemu surowcowi, specjalnemu profilowi otworów oraz najnowocześniejszej technologii produkcyjnej.

 

Lepiej budujesz, lepiej mieszkasz – dzięki cegłom EDER

 

Budynek w stanie surowym jest secrem domu. Wybierając opdowiednie cegły, podejmujesz decyzję o komforcie i jakości mieszkania na wiele lat.


Cegły EDER to klasa sama w sobie. Niezwykle trwałe, wytrzymałe, idealne w aspekcie biologiczno-budowlanym, stwarzają naturalnie zdrowy klimat pomieszczenia. Bazując na dobrych właściwościach materiału budowlanego, wdrażane przez nas produkty wytyczają nowe kierunki.
Z pustakami szlifowanymi EDER rospoczyna się nowa generacja cegieł w Polsce. Dzięki absolutnie gładkim warstwom wierzchnim do cegieł poryzowanych stosowana jest cienka warstwa zaprawy wierzchniej. W rekordowym czasie powstaje niezwykle wytrzymały i homogeniczny mur.

* Wsp. przenikania ciepła [W/m2K] dla otynkowanych ścian z tynkiem wewnętrznym gipsowym, cementowo wapiennym 15 mm (wartość lambda 0,70 W / mK) i tynkiem zewnętrznym jako tynk lekki wzmocniony włóknem 20 mm (wartość lambda 0,31 W/mK)