Musterhäuser aus EDER Ziegel

Dom jednorodzinny willa miejska

HISTORIA BUDOWY DOMU

Pełne zadowolenie z nowego domu ...

 

Budowa własnego domu była zawsze naszym marzeniem. Po pobycie w Irlandii i Hamburgu wróciliśmy w nasze rodzinne strony do Radebeul. Wtedy też pojawiła się korzystna okazja zakupu działki. Po latach wynajmowania mieszkań w końcu zdecydowaliśmy się zainwestować w coś własnego. Bardzo chcieliśmy, aby zostały zrealizowane nasze pomysły, jak śródziemnomorski styl, wysokiej jakości wyposażenie techniczne i duża przestrzeń.

Na podstawie rekomendacji naszego pośrednika w obrocie nieruchomościami wybraliśmy firmę budowlaną Schmidt Ziegelhaus GmbH. Ponieważ ważny był dla nas również fakt, że jest to lokalny wykonawca, doświadczenia innych klientów były pozytywne, a oferta cenowa nam odpowiadała, firma budowlana Schmidt Ziegelhaus GmbH od razu przypadła nam do gustu. Od samego początku otrzymaliśmy kompleksowe doradztwo, poświęcono też dużo czasu na omówienie naszych indywidualnych potrzeb. Momentalnie znaleźliśmy wspólny język, a wiele nowych pomysłów zostało wygenerowanych na etapie planowania i od razu uwzględnionych w projekcie.

Cechą szczególną naszego domu jest indywidualny projekt uwzględniający wszystkie nasze wyobrażenia, które udało się zrealizować pomimo surowych wymagań budowlanych.

Faza budowy przebiegła szybko, ale nadal była bardzo czasochłonna, ponieważ wiele tematów trzeba było skoordynować. Rzadko zgłaszaliśmy prośby o zmiany, ale wykonawca zawsze był na nie otwarty. Pracownicy budowlani byli bardzo dobrzy, ale też bardzo zaangażowani.

Po 9-miesięcznym okresie budowy nie mieliśmy żadnych reklamacji. Byliśmy w pełni zadowoleni. Udało nam się zmieścić w czasie i planowanym budżecie. Podsumowując, czas, w którym budowaliśmy nasz dom był bardzo męczący, ale też w pewnym sensie bardzo piękny. Zawsze uczestniczyliśmy w tym procesie z wielką radością i dumą. Byłam wtedy na urlopie rodzicielskim i mogłam być bardzo często na miejscu, co na pewno stanowiło dużą zaletę. Dzięki temu mieliśmy bezpośredni wpływ na przebieg budowy.
Za każdym razem, gdy odwiedzaliśmy plac budowy, byliśmy zachwyceni płynnym postępem budowy naszego domu. Dzięki bezproblemowej współpracy, jakiej mogliśmy doświadczyć, w każdej chwili ponownie zdecydowaliśmy się na budowę domu z firmą Schmidt Ziegelhaus GmbH. W tym miejscu należy w szczególności pochwalić wysoką jakość prac budowlanych i indywidualne doradztwo.

W naszym domu szczególnie cenimy sobie konstrukcję murowaną z cegły, która od początku była dla nas bardzo ważna. Ze względu na negatywne informacje o dodatkowym ociepleniu i wysokim ryzyku pożaru było dla nas jasne, że chcemy zbudować nasz dom właśnie z tego materiału. Jak się teraz okazuje, nasza decyzja była strzałem w dziesiątkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dobrego klimatu panującego w pomieszczeniach i dobrych właściwości akustycznych.

Jesteśmy zachwyceni naszym nowym gniazdkiem. To była najlepsza decyzja naszego życia, żeby zbudować własny murowany dom. W naszej sytuacji mieszkaniowej szczególnie cenimy brak bezpośrednich sąsiadów i dlatego nie przywiązujemy dużej wagi do hałasu. Komfort zapewnia również automatyka domowa i elektryczne rolety. Dzięki dużym oknom, tarasowi i balkonowi mamy dużo jasnych i jasnych pomieszczeń. Wysoki poziom bezpieczeństwa, niezależność, dobra lokalizacja i wiele miłych rodzin w pobliżu to kolejne atuty, bez których nie moglibyśmy się już w życiu obejść.

Chcielibyśmy poradzić przyszłym rodzinom, które zdecydują się na budowę domu, aby poszukały rzetelnej firmy budowlanej z dobrymi referencjami. Należy zawsze pozostać wiernym swoim marzeniom, a dzięki odpowiedniemu wykonawcy spełnią się one wszystkie!